Jestliže jste majiteli bazénu, neměli byste podceňovat jeho údržbu. A to ani během koupací sezóny, tedy v létě, ani mimo ni. Protože si tato nádrž vždy žádá své, a kdo by jí nevěnoval náležitou péči, nevyhnul by se potížím. A to jako malým, tak klidně i těm, jež už nepůjde odstranit.
Voda v bazénu musí v první řadě zůstat čistá i v zimě. I když se v ní zrovna nikdo nebude koupat, je třeba zbavit ji nečistot, aby se tyto nemnožily či nerozkládaly a nezpůsobovaly tak, že se obsah bazénu posléze změní v učiněnou žumpu. A tak je třeba vodu i před zimou pořádně vyčistit. Tedy vybrat z ní plovoucí nečistoty, odstranit usazeniny http://www.ceskasibir.cz/milicin/dum/p11.pptx ze dna a stěn, vodu přefiltrovat a aplikovat příslušné chemické přípravky spolu se zazimovačem.
Dále je třeba se postarat, aby klesla hladina dost nízko na to, aby nemohla ohrožovat filtraci. A do takové vody pak musí přijít dilatační plováky či něco podobně fungující, tedy to, co absorbuje tlak ledu, vznikajícího při mrazech, který by mohl bazén potrhat.
Na rozdíl od dilatačních plováků nemají ve vodě co pohledávat další zařízení. Tato je třeba vyjmout, vyčistit, usušit a pak vhodně uložit někde, kde se jim nebude moci nic špatného stát. A vyčištění, usušení a náležité uložení si žádá třeba i písek z bazénové filtrace.
Posledním krokem při zazimování bazénu Techneco.eu je pak přikrytí nádrže se zbylou vodou krycí plachtou. Plachtou dost pevnou na to, aby vzdorovala rozmarům počasí, a zakrývající celou vodní hladinu. Taková plachta je třeba, aby se zabránilo čemukoliv a klidně i komukoliv v pádu do vody, což by stavu vody (a možná nejen vody) rozhodně neprospělo.
Jsou to vlastně všechno naprosto logické kroky. Ovšem kroky, které si žádají zkušenosti a dovednosti, kterých se leckdo alespoň zčásti obává. Ale nemusí. Protože netroufá-li si majitel na zazimování svého bazénu, může to klidně nechat i na odbornících. A neprohloupí.