Hubnutí často bývá velmi náročné, nicméně mnohdy jde o nutnost. Stále více lidí u nás je obézních, což samozřejmě není dobrá zpráva. Nadměrná váha má často důsledky nejen pro samotného člověka, ale rovněž i pro společnost. Obézní lidé se obecně více potýkají s různými chronickými chorobami a tím zatěžují zdravotní systém a jsou častěji nemocní, což má samozřejmě negativní vliv na produktivitu práce. Vinu za to lze klást samozřejmě špatnému životnímu stylu. Nadměrné porce nezdravého jídla plného tuku a cukrů dokáží během krátké doby udělat pašíka i z profesionálního sportovci. A když už jsme u toho sportu, i ten může mít vliv na obezitu, respektive jeho nedostatek.
Dostat se zpátky do formy naštěstí není tak složité, jak si mnozí myslí a nejlepší je začít hned. Slouží k tomu celá řada pohybových aktivit. Běhání, cyklistika, jízda na kolečkových bruslích či skákání na trampolíně 305 cm. Hlavně posledně jmenovaná aktivita patří v současnosti mezi nejoblíbenější sporty vůbec.
Skákání jako takové vypadá jako docela pohodička, nicméně není tomu tak. Jedná se o docela náročné cvičení, a to i v případě základních cviků. Proto je potřeb začít zvolna a nikam se příliš nehnat. Tělo si už samo řekne, kdy vydrží více než jen základní cviky. A že takových cvičení je habaděj. Skákání je v poslední době velice populární hlavně v Americe, jelikož se dá provozovat nejen na zahradách, respektive v parcích, ale také přímo v interiéru.
Dva základní modely
Jak již bylo naznačeno o pár řádků výše, trampolíny je možné používat nejen venku, ale také v interiéru, třeba v obývacím pokoji. Proto se také dělí na dva základní typy – zahradní a do domácnosti. Zatímco prvně jmenované verze jsou větší a často je může najednou používat i více cvičenců, menší jsou určeny pouze pro jednoho. Modely určené pro zahrady navíc disponují i různými ochrannými prvky, například sítí nebo obalem na pružiny.